COVID-19 بیماری تنفسی است که توسط نوع جدیدی از ویروس کرونا ایجاد می شود. علائم آن شامل تب، سرفه، گلودرد و تنگی نفس است

در حالیکه مصرف ویتامین ها برای بهبود وضعیت سلامت ضروری است، مصرف بیش از اندازه برخی از آن ها می تواند با خطراتی همراه باشد. مطالعات اخیر نقش ویتامین در شکستگی استخوان لگن را آشکار کرده است.

خطر بیماری های قلبی در همه افراد با افزایش سن  بیشترمی شود اما در خانم ها پس از یائسگی، ریسک ابتلا به این بیماری وعلائم آن مشهودتر است.

رابدومیلوزیس در نتیجه آسیب و جراحت مستقیم یا غیر مستقیم به عضلات ایجاد می شود که نتیجه آن از بین رفتن فیبرهای ماهیچه ای و آزاد شدن آن ها در جریان خون است . از آنجاکه مواد ساختاری ماهیچه با مواد طبیعی موجود در خون متفاوت است، سطح غیر طبیعی از سموم در بدن افزایش یافته و منجر به فشار مضاعف بر روی کلیه ها  و ایجاد مشکلات جدی نظیر نارسایی کلیوی می شود به این معنی که کلیه ها نمی توانند مواد دفعی را زدوده و در نتیجه غلظت ادرار افزایش می یابد.

تست های اندازه گیری عملکرد پلاکت (PFA) گروهی از آزمایشات هستند که از روش ویژه ای جهت اندازه گیری توانایی پلاکت ها در تجمع و ایجاد لخته بهره می گیرند. همچنین به منظور ارزیابی افرادی که خون ریزی بیش از حد را تجربه می کنند از آزمایشات PFA استفاده می شود.

غربالگری نوزادان مجموعه ای از آزمایشات است که در روزهای 3تا5 نوزادی به منظور تشخیص برخی از بیماری های مادرزادی انجام می شود. با  این آزمایش ساده که بر روی نمونه خون از پاشنه پای نوزاد انجام می شود می توان به تشخیص زودرس و درمان به موقع تعدادی از مهمترین بیماری های مادرزادی کمک کرد.

اندومتریوز شرایطی است که طی آن بافت اندومتر در سایر نقاط بدن به ویژه لگن و تخمدان رشد می کند. درد لگن شایعترین علامت اندومتریوز است اما ممکن است برخی زنان با شرایط اندومتریوز، ناباروری را تجربه کنند.

مطالعات جدید نشان می دهد تمرینات آمادگی جسمانی ترکیبات میکروبیوتای روده را تغییر می دهند. محققان دریافتند ورزش می تواند باعث افزایش تولید اسیدهای چرب کوتاه زنجیر (SCFAs) شود. این اسیدهای چرب قادرند التهاب را کاهش داده و سلامت روده را حفظ کنند.